23:03

  • drive
  • 15.01.2012
  • ( 0 )
  • 1101
  • 0.0/0
Питання відпочинку в бодібілдінгу грає більшу роль, чим в будь-якому іншому виді спорту. Ефект перегрівання, згорання спортсмена відомий будь-якому виду спорту і дуже часто зустрічається у недосвідчених спортсменів і недосвідчених тренерів перед змаганнями, найчастіше перед першими. Проте, в бодібілдінгу тривалість відпочинку визначає швидкість росту м'язової тканини. Причому важливий відпочинок не лише між тренуваннями, але і між підходами, між різними вправами усередині одного тренування.

Почнемо з малого. Відпочинок між двома підходами не повинен затягуватися більш ніж на 1 хвилину при роботі на масу, оскільки протягом тривалого відпочинку кров устигає відринути з м'язів, тим самим знижуючи ефект від одного з базового правила роботи на масу. При роботі на силу тривалість відпочинку не повинна перевищувати 2 хвилин, інакше м'яз починає розслаблятися. Але і зменшувати відпочинок не слід, оскільки "забитий" м'яз просто не зможе взяти вагу. У режимі роботи на рельєф тривалість відпочинку складає 30-60 секунд, а в режимі тренування суперсетами і зовсім виключається.

Тривалість відпочинку між вправами залежить від самих вправ. Якщо спортсмен вибрав принцип почергового тренування м'язів-антагоністів (суперсерії), то він може бути зовсім виключений, якщо ж той, що тренується тренує послідовно м'язи те сильно залежить від величини навантаження, але, як правило, рідко перевершує 1-1,5 хвилин. Причому незалежно від цілей тренування.

Відпочинок між тренуваннями повністю залежить від м'язів, що зачіпають в суміжних тренувальних днях. Якщо спортсмен тренує грудям і трицепс в один день, а біцепс і спину в іншій, то можна обійтися і без проміжного дня відпочинку. Варто так само пам'ятати і золотому правилі відновлення м'язів, яке свідчить, що тренувати м'яз треба тільки тоді, коли вона повністю відійшла від попереднього тренування. Для біцепсів, трицепсів, м'язів верху спини цей термін складає 48 годин, для грудей - 72, для ніг - до тижня. . Але усе залежить від інтенсивності тренувань. Можна скласти таку програму, по якого м'яза повністю відходитимуть за 24 години, і навпаки. Мені вдавалося так завантажити біцепс і трицепс, що больові відчуття зберігалися 3 діб. Загальне правило тут таке - при роботі на масу і силу давати м'язам час, необхідний для повного відновлення. При роботі на рельєф - можна про це забути.

Відпочинок між тренуваннями повинен включати повноцінний сон, тривалістю 7-9 годин. Причому, при роботі на масу треба спати до 9 годин на добу, у тому числі і в денний час. При "просушуванні" - не більше 7 годин.
Всего комментариев: 0
avatar