19:38

  • drive
  • 20.11.2011
  • ( 0 )
  • 1853
  • 5.0/1
У кожного з нас коли-небудь та було перше тренування. З'явившись в залі вперше, ще про багато що навіть не підозрюєш. Здавалося б, бери гантель і тягай, поки сили є. Але не так усе очевидно. Зокрема, окрім гантелей в залі також стоїть безліч незрозумілих штуковин, які точно навіщось та потрібні. Загалом, про усе по порядку. 

Підходи і повтори в бодібілдінгу 

У бодібілдінгу існує маса тонкощів і нюансів, і, як у будь-якому вигляді спорту, є своя методика і система. Відразу обмовимося, що кожне тренування - це система: система, побудована за певною методикою. Підхід "беру гантель і кручу як хочу" тут не пройде. Тут інші підходи, а саме декілька підходів (2-4) по 6-15 повторень (для початківців) на кожну вправу. Що це таке? Пояснимо на прикладі. Допустимо, ви виконуєте жим штанги лежачи. Лягли на лаву і вижали штангу 10 разів. Потім встали, походили, відпочили 2 хвилини, знову лягли на лавку і вижали штангу 10 разів. Так от, ви тільки що виконали 2 підходи (чи сета) по 10 повторень. Кількість підходів і повторень в кожному береться не із стелі, а залежить від безлічі чинників: цілі тренування, вашої фізичної готовності, типу статури. 

Змішані і роздільні тренування м'язів

На початку свого шляху ви виконуватимете змішане тренування, щоб підготуватися до роздільного. Змішане дозволяє привести ваші м'язи в тонус, набрати певні кондиції, а також краще освоїтися в цьому виді спорту. Як правило, одного-двух місяців таких тренувань цілком достатньо. Змішане тренування відрізняється від роздільного тим, що включає вправи на усі групи м'язів (від 1 до 3 вправ на кожну групу). Через 2 місяці організм звикає до таких навантажень і починає вимагати детальнішого опрацювання м'язів. З цієї миті і починаються роздільні тренування на 1-3 групи м'язів за один раз. Спочатку - тільки змішані тренування. Отже, вам слід почати саме із змішаних тренувань і базових вправ. 

Базові вправи

Базові вправи - це вправи з вільними вагами без яких-небудь інших пристосувань. Наприклад, підйом або жим гантелей, жим штанги, присідання з штангою, станова тяга і інші. Робіть для початку 2-3 підходи по 8 повторень. Не намагайтеся рвати жили - це перше ваше тренування, а не останнє. Мета перших кроків полягає в підготовці організму, а не в нарощуванні мускулатури як у Шварценеггера. Хоча, не варто виключати, все ж знайдуться любителі добротного болю в м'язах наступного дня, що і поворушитися не можна. Не женіться за великою вагою. А тепер про ще одну причину, чому не варто (чи навіть забороняється) братися за великих ваги: ви не знайомі з технікою виконання вправ. Не ризикуйте отримати важку травму вже на самому початку. Протягом першого місяця занять ви знайомитиметеся з вправами, правильною технікою і принципами їх виконання. Але як дізнатися, чи правильно ви виконуєте вправу? Ви ж в залі. Просто запитайте, не соромтеся. Втім, як правило, в будь-якому сьогоднішньому залі є інструктор. Але якщо ви настільки сором'язливі, що боїтеся запитати, - почніть помалу виконувати вправу. Повірте, знайдеться десяток доброзичливців, які просто не зможуть спокійно дивитися на ваші муки і тут же допоможуть порадою. Ідеально, якщо зал буде повний дзеркал (а в хорошому залі так і повинно бути). Тоді як мінімум ви самі зможете стежити за правильністю техніки при виконанні. 

Тренування з партнером 

Кращим же варіантом на перших порах будуть заняття з досвідченим партнером, який підкаже, допоможе і в потрібну хвилину підстрахує. Також це допоможе вам нормувати відпочинок між підходами. Партнер не дасть розслабитися на півгодини: доки ви виконуєте вправу - він відпочиває, виконує він - відпочиваєте ви.
Всего комментариев: 0
avatar